Дізнаємося як приготувати тайменю: рецепти та варіанти приготування з описом і фото, поради

Таймінь - дуже смачна риба, яка не так часто зустрічаються в наших магазинах. Тому люди, які все-таки знайшли дану рибу, часто запитують про те, як приготувати тайменю смачно. Існує величезна кількість способів створення страв з даного продукту, а сьогодні ми обговоримо найбільш популярні рецепти, які зможе втілити в реальність будь-яка домогосподарка на своїй затишній кухні.

Рецепт приготування вухи

Хто б міг подумати, що з тайменю можна приготувати смачну вуха?! Для цього шикарного кулінарного шедевра вам знадобиться риба, сіль, дві великі цибулини, 3 лаврових листа, сушений кріп.

Як ви бачите, інгредієнтів досить мало, проте це не заважає даній страві бути дуже смачною і поживною.

Процес приготування

Отже, перед готуванням тайменю необхідно очистити його від луски, вичистити органи, відрізати голову. Рибу слід розрізати на шматочки середнього розміру і скласти їх у велику каструлю, куди необхідно налити приблизно 4 л холодної води. Посуд потрібно поставити на вогонь і довести до кипіння на середньому вогні.

Якщо ви все ще не знаєте, як приготувати рибу тайменю, тоді зверніть увагу на даний спосіб, тут все викладено максимально детально і зрозуміло. Наступним кроком потрібно очистити цибулини, нарізати їх на півкільця і додати в каструлю з супом. Туди, крім того, потрібно додати перець горошком, лавровий лист і необхідну кількість солі.

Коли пройде 30 хвилин з моменту, коли вуха закипіла, в неї необхідно додати невелику кількість сушених трав (кропу), а потім варити вуха ще протягом 5-10 хвилин. Важливо відзначити, що подавати готову страву відразу не можна, адже йому необхідно приблизно 6 хвилин для того, щоб настоятися. Через цей час ви можете сміливо розливати суп по тарілках і радувати своїх близьких.

Смажений таймінь

Ви любите смажену рибу? Не знаєте, як приготувати тайменю? Рецепт приготування смаженої риби зараз вам допоможе!

Отже, серед основних інгредієнтів варто виділити тайменю, 100 г вершкового масла, сіль і невелику кількість житнього борошна. Як ви бачите, інгредієнтів також досить мало, проте це не завадить страві виходити дуже смачним і ситним.

Як приготувати?

Для приготування смаженого тайменю рибу спочатку потрібно почистити, як це описано в самому першому рецепті в даній статті, а потім тушку нарізати на тонкі шматочки, товщина яких повинна варіюватися до 4 сантиметрів. Відомі кухарі рекомендують смажити цю рибу виключно на товстій сковороді, зробленій з чавуну. Якщо ж такого посуду у вас немає, то ви без проблем можете скористатися будь-якою іншою сковородою з товстими краями.

Важливо відзначити, чтона сковороді спочатку потрібно розтопити вершкове масло. У миску слід насипати невелику кількість житнього борошна і кожен шматочок риби обваляти в ньому перед спекотною.

Крім того, корисно буде знати, що тайменю потрібно готувати на середньому вогні і смажити з кожної зі сторін, поки не з'явиться рум'яна скоринка. Таку страву ви без будь-яких труднощів можете приготувати вдома, витративши 20-30 хвилин часу.

Таймінь у духовці

Приготувати рибу в духовці теж зможе будь-яка домогосподарка. Страва вийде не тільки смачною, а й корисною. Отже, для приготування смачного запеченого тайменю в духовці з вершковим соусом необхідно 2 кг філе, півсклянки нежирних вершків, твердий сир, один великий лимон, вершкове масло, гірчичні зерна, а також інші інгредієнти на ваш розсуд.

Готуємо разом!

Насамперед нарізаємо петрушку і кріп, причому робити це потрібно дуже дрібно. Філе риби слід посушити, а також обтерти сухою ганчіркою. Не забудь його посолити і натерти зеленню, а потім кожен шматочок тайменю потрібно буде покласти в противінь, який попередньо слід змастити вершковим маслом. Крім того, не забудьте полити інгредієнти для приготування шикарної страви лимонним соком і вершками.

Цей рецепт дуже простий, однак запам'ятати його відразу не так вже й легко. Отже, духовку потрібно попередньо розігріти до 220 градусів. Противень з рибою слід помістити туди приблизно на 20-30 хвилин, через цей час вам необхідно дістати його, посипати наполовину готову страву натертим сиром і поставити його запікатися ще на 15-20 хвилин в духову шафу при такій же температурі.

Тепер ви можете без будь-яких труднощів приготувати тайменю в духовці, проте це ще не все, чого сьогодні ми вас навчимо!

Запечений таймінь у фользі

Для приготування цієї страви потрібна мінімальна кількість часу. Серед основних інгредієнтів варто виділити наявність невеликого тайменю, зелені і чорного молотого перцю, а також солі.

Звичайно, ви без будь-яких проблем можете додати свої інгредієнти за бажанням.

Процес приготування страви

Для початку рибу потрібно випатрошити, а також почистити, прибрати жабри. Наступним кроком тайменю потрібно посипати крупною сіллю, натерти чорним меленим перцем, причому все це зробити слід не тільки зовні, але і всередині.

Після цього всередину риби слід додати невелику кількість солоної зелені кропу і петрушки. Кладемо тайменю в фольгу, акуратно замотуємо. Зверніть увагу на те, що найкраще загорнути рибу в два, а то і в три шари фольги. За логікою речей, чим більше шарів фольги ви будете використовувати, тим нижчий шанс того, що риба підгорить. А тепер дайте рибі 15-20 хвилин увібрати в себе сіль.

Важливо зазначити, даний рецепт приготування підійде як для духової шафи, так і для звичайного багаття. Запікати в духовці тайменю потрібно протягом 20 хвилин при температурі 200 градусів. На запікання в вугіллі багаття ви витратите близько 10-15 хвилин часу.

Відгуки

Обговорюючи найбільш популярні рецепти приготування тайменю в духовій шафі, ми виділили найкращі способи. Якщо судити з відгуків, то рецепти, представлені в цій статті, є одними з найпопулярніших і найпростіших у реалізації.

Риба виходить м'якою, смачною, ситною і ароматною. Якщо ви ніколи раніше не готували тайменю, то обов'язково спробуйте ці рецепти, адже вони точно вам сподобаються!

Поради

Тайменю готують у різних країнах, досвідчені кухарі дають наступні поради щодо приготування даного виду риби.

По-перше, краще не використовувати цю рибу під час так званого нересту, адже в даний період таймінь витрачає дуже багато жиру, через що його м'ясо стає більш жорстким, сухим і при цьому втрачає неповторний смак.

По-друге, брати для приготування тих чи інших страв краще зрілу, більш велику рибу, так як молоді особини мають не такий насичений смак. Велика риба встигає накопичити досить-таки велику кількість жиру. Однак також варто пам'ятати про те, що дуже стара риба теж не сподобається, оскільки її м'ясо має досить-таки специфічний смак.

По-третє, найсмачнішою рибою є та, яка ловиться у вересні або ж жовтні. За літо таймінь встигає накопичити прийнятну кількість жиру, яку ще не було використано на зиму, тому в цей період м'ясо є найбільш ніжним і жирним.

По-четверте, не можна не згадати важливу і при цьому корисну інформацію: за хімічним складом і смаковими якостями м'ясо самців тайменю нічим не відрізняється від м'яса самок, тому купувати можна рибу будь-якої статі.

Отже, сьогодні ми обговорили, як приготувати таймени смачно в духовці, на багатті і на сковороді. Намагайтеся дивувати своїх близьких якомога частіше смачними шедеврами кулінарії, в тому числі і такими, які представлені в цій короткій статті. Приємного апетиту!