Маттіас Заммер: кар'єра німецького футболіста і тренера

Маттіас Заммер - німецький професійний екс-футболіст і тренер. У період з 2000 по 2005 рр. займався тренерською діяльністю. Востаннє працював спортивним директором клубу «Баварія Мюнхен». У період кар'єри гравця виступав на позиції захисника і півзахисника. Грав за такі клуби, як «Динамо Дрезден», «Штутгарт», «Інтернаціонале» і «Боруссія Дортмунд». Також з 1990 по 1997 рр. виступав у складі збірної Німеччини.

Заммер - це останній автор забитих м'ячів за збірну НДР (дванадцяте вересня 1990 року, товариський матч проти збірної Бельгії (0-2), Заммер забив на 74-й і 89-й хвилині).

Маттіас Заммер: досягнення

У період своєї кар'єри виграв безліч титулів у складі різних команд. Виступаючи за «Динамо Дрезден», став дворазовим володарем чемпіонату НДР (у 1989 і 1990 роках) і переможцем Кубка НДР (1990-й).

Роки, проведені в «Штутгарті», ознаменувалися першим місце в чемпіонаті Німеччини в сезоні 1991/92.

Граючи за «Боруссію Дортмунд», став дворазовим чемпіоном німецької Бундесліги (1995 і 1996 роки), переможцем Champion League UEFA (сезон 1996/97) і володарем Intercontinental Cup 1997 року.

У складі своєї національної збірної Німеччини ставав чемпіоном Європи в 1996 році і віце-чемпіоном в 1992-му. У складі молодіжної збірної до 18 років також ставав володарем кубка чемпіонату Європи (1986 рік).

Маттіас Заммер: особисті досягнення як футболіста і тренера

У період з 1993 по 1998 рік грав у склад «Боруссії Дортмунд». За цей час футболіст зіграв в 115 матчах і відзначився 21 голом у ворота суперника. Кар'єра за «джмелів» знаменна кількома особистими нагородами: дворазовий носій звання «Футболіст року в Німеччині» (в 1995 і 1996 роках) і «Футболіст року в Європі» (1996-й). Крім перерахованого Маттіас Заммер входить до списку кращих футболістів 20 століття за версією глянцевого видання «Мировой футбол».

Досягнення в якості тренера також знаменні з «чорно-жовтими». Разом з «Боруссією Дортмунд» він став чемпіоном Німеччини і фіналістом Кубка УЄФА в 2002 році і фіналістом Кубка німецької ліги в 2003-му.

Біографія

Маттіас Заммер (фото див. нижче) народився 5 вересня 1967 року в Дрездені, НДР (нині Німеччина). Свою футбольну кар'єру почав у віці дев'яти років в команді «Динамо Дрезден» в 1976 році. У першій і основній команді дебютував в сезоні 1985/86, коли головним тренером клубу був його батько Клаус Заммер. У першому своєму сезоні грав на позиції нападника і забив вісім голів. Загалом грав у складі «Динамо Дрезден» з 1985 по 1990 рр. - провів 102 матчі та забив 39 голів.

Виступи за «Штутгарт»

Влітку 1990 року Маттіас Заммер приєднався до «Штутгарта» з Бундесліги. У своєму дебютному сезоні зумів оформити 11 голів на свій рахунок. У другому сезоні забив 9 голів, тим самим допоміг команді посісти перше місце в німецькій національній першості. В цілому за два сезони в складі «автозаводців» провів 60 матчів і забив 20 голів.

Невдалий період в «Інтернаціонале» (Мілан)

Сезон 1992/93 провів в італійській «Серії А» у складі «Інтернаціонале». Тут він вийшов на поле всього одинадцять разів і встиг забити чотири голи. Загалом німецький півзахисник проби в клубі кілька місяців, після чого пішов, через те, що не зміг адаптуватися під італійський футбол.

Кар'єра за «Боруссію Дортмунд»

У зимовий трансферний час сезону 1992/93 Маттіас Заммер підписав контракт з дортмундською «Боруссією». У другій частині сезону встиг зіграти в 17 матчах і відзначитися десятьма голами.

У наступному сезоні Заммер був переведений головним тренером «джмелів» Оттмаром Хітцфельдом з півзахисту в захист. Це рішення виявилося досить успішним, оскільки оборона «чорно-жовтих» стала відігравати якісніше. Завдяки цій же реформації «Боруссія» стала чемпіоном Німеччини в сезонах 1994/95 і 1995/96 і володарем Ліги чемпіонів УЄФА 1996/1997 (перемога над «Ювентусом» фіналі з рахунком 3-1).

Завершення кар'єри

Після перемоги в Лізі чемпіонів кар'єра Маттіаса Заммера була перервана важкою травмою коліна, яка і стала причиною швидкого завершення кар'єри. Німецький захисник зіграв ще в трьох офіційних матчах за «джмелів», перш ніж піти на футбольну пенсію в 1998 році.

Тренерська діяльність

У 2000 році почав працювати асистентом головного тренера в «Боруссії Дортмунд». У липні цього ж року був прийнятий на пост головного тренера «джмелів». З 2000-го по 2004-й зумів вивести клуб на першу сходинку турнірної таблиці і забезпечити чемпіонство в німецькій Бундеслізі сезону 2001/2002. Тут же Заммер довів свою команду до фіналу Кубка UYeFA-2002, в якому Borussia 09 e. V. Dortmund поступилася «Фейєноорду» з рахунком 3:2. У період з 2004 по 2005 рр. працював головним тренером у «Штутгарті».