Льюїс Хемілтон: кар'єра чемпіона світу

Льюїс Хемілтон - відомий британський автогонщик Формули-1. Нині він виступає за команду «» Мерседес «», контракт з якою пілот підписав у 2013 році. Льюїс не одружений. У пресі часто з'являлися чутки про романтичні стосунки Льюїса Хемілтона і Ріанни, проте сам гонщик неодноразово заявляв про те, що з відомою співачкою знайомий давно, і вони є просто друзями.

Початок кар'єри

Льюїс народився 1985 року. У віці 11 років почав займатися картингом, як і більшість гонщиків Формули-1. У 2001 році взяв участь у зимовій серії Формули-Рено. Хемілтон проїхав чотири гонки і зайняв загальне 5-е місце, не вигравши жодної медалі.

Дебют і чемпіонство

У 2007 році у своїй першій же гонці Хемілтон виграв бронзу. Всі були вражені дебютом британця. Але це був тільки початок. На малайзійському гран-прі Льюїс Хемілтон став другим, потім він виграв срібло в Бахрейні, Іспанії та в Монако. Шостий і сьомий етапи Формули-1 стали для пілота «» золотими «». Вперше на найвищий щабель Льюїс ступив у Канаді, а вдруге - у США. Далі Хемілтон виграв бронзу у Франції і Великобританії. Після цього стався провал - 9-е місце на гран-прі Європи. Після невдачі Льюїс Хемілтон відразу ж зміг перемогти - гран-прі в Угорщині приніс пілоту третє золото в кар'єрі.

Потім протягом трьох етапів британець не зміг виграти жодного разу, лише раз посівши друге місце. В Японії Льюїс Хемілтон знову зумів перемогти. 16-й гран-прі сезону, який проходив у Китаї, став для спортсмена катастрофою. Пілот не зміг закінчити гонку і суттєво ускладнив собі боротьбу за титул чемпіона. В останній гонці сезону в одному з поворотів болід Хемілтона заглух. У підсумку він посів сьоме місце, яке не дозволило йому стати чемпіоном Формули-1 в дебютом сезоні.

Але чемпіонства британцеві не довелося довго чекати. Вже в наступному сезоні він зміг виграти Формулу-1. Після перемоги в Австралії Льюїс зайняв 5-е місце в Малайзії, він був на 13-му місці в Бахрейні. Після цього він зміг повернутися на подіум. 3-е, 2-е і 1-е місця гонщик зайняв в Іспанії, Туреччині і Монако відповідно. Після сходження під час гран-прі в Канаді і 10-го місця на перегонах у Франції Хемілтон зміг виграти 4 подіуми, 2 з яких стали золотими, в п'яти наступних гонках. Свою останню перемогу в чемпіонському сезоні Льюїс здобув у Китаї. 98 очок дозволили британцеві виграти загальний залік.

Друге і третє чемпіонства

Наступні п'ять сезонів у Льюїса Хемілтона не складалися. Він закінчував сезон три рази четвертим і два рази п'ятим. Всього за 5 сезонів гонщик зміг здобути 13 перемог. У 2014 році Хемілтон зміг повернути собі титул чемпіона Формули-1.

Гран-прі в Австралії Льюїс не зміг доїхати до кінця, але потім здобув 4 перемоги поспіль. На шостому етапі, який проходив в Монако, Хемілтон став другим. У Канаді він не зміг фінішувати вдруге в сезоні. Далі був гран-прі Австрії, на якому Льюїс Хемілтон став срібним призером. Чергова перемога була здобута в рідній Великобританії, після чого пішли 3 третіх місця. У Бельгії британець знову зійшов з траси, але потім зміг виграти 6 етапів з 7. 384 очки зробили Хемілтона дворазовим чемпіоном Формули-1.

Через рік він виграв Формулу-1 вдруге поспіль, здобувши 10 перемог. За два сезони британець лише один раз не зміг піднятися на подіум, якщо не брати до уваги гонки, в яких він не фінішував. У минулому сезоні британець виграв 10 етапів і став другим у заліку. Цього року Льюїс Хемілтон йде на 2-му місці після 4-х етапів.