Іспанський тенісист Карлос Мойя: коротка біографія, спортивна кар'єра та особисте життя

Карлос Мойя, біографія, спортивна кар'єра і особисте життя якого описані в даній статті, є відомим іспанським тенісистом, переможцем багатьох турнірів, включаючи «» Роланд Гаррос «». Свого часу був першою ракеткою світу. Зараз входить в тренерську команду Рафаеля Надаля.

Біографічні дані

Карлос Мойя з'явився на світ у серпні 1976 року в іспанській Пальма-де-Мальорці. Вперше взяв тенісну ракетку в руки в шестирічному віці. Карлос наполегливо тренувався, і це незабаром дало свої результати. Свого часу він вважався одним з кращих юніорів у світі.

Професійна кар'єра

У 19-річному віці, після кількох виграних "" ф'ючерсів "" і "челленджерів" ", Карлос Мойя дебютував у турнірах АТР. Вже на других змаганнях він дійшов до чвертьфіналу. У листопаді 1995 р. він вперше став переможцем турніру АТР в Будапешті.

Наступного року Мойя вперше взяв участь в «» Австралієн Опен «», де не зміг пройти далі першого раунду. На кортах «» Роланд Гарроса «» і US Open він вилетів у другому колі. У серпні Карлос переміг на домашньому турнірі в Мальорці. За підсумками сезону він зайняв 26-е місце в світовому рейтингу.

1997 рік став для Карлоса Мойї по-справжньому переломним. Для початку він сенсаційно дійшов до фіналу Відкритого чемпіонату Австралії, де поступився першій ракетці світу Піту Сампрасу. Крім того, чудовий рівень тенісу Карлоса Мойї протягом усього сезону допоміг йому отримати запрошення брати участь у фінальному турнірі року, де він дійшов до півфіналу.

Наступного року удача спочатку не особливо посміхалася іспанському тенісисту. Він невдало виступив на кортах Австралії. Але все змінилося, коли почалися турніри на улюбленому для Карлоса ґрунті. Спочатку він вперше виграв турнір АТР Мастерс у Монте-Карло, а потім домігся головної перемоги у своїй кар'єрі - він став переможцем Відкритого чемпіонату Франції ("" Роланд Гаррос "). Це був його перший і останній титул в турнірах серії «» Великого шолома «». За підсумками сезону Мойя став п'ятою ракеткою світу.

Незважаючи на відносно поганий старт сезону в 1999 році, Карлос Мойя в березні, після потрапляння у фінал на турнірі в Індіан-Веллсі, домігся чергового досягнення: він став першим іспанцем, якому вдалося стати першою ракеткою світу. На жаль, на вершині світового рейтингу він протримався всього 13 днів.

Після кількох не особливо вдалих сезонів Карлос Мойя знову заявив про себе в 2002 році. Спочатку він дійшов до фіналу на турнірі в Монте-Карло, а потім переміг у Цинциннаті. На фіналі світового туру він знову пробився до півфіналу. Відмінні показники дозволили іспанцеві повернутися в Топ-10 кращих тенісистів планети.

У 2004 році Карлос Мойя востаннє перемагає на турнірі серії "АТР Мастерс" ". У Римі він у фіналі легко розправився з Давидом Налбандяном. Після цього тріумфу найвищим досягненням тенісиста був півфінал турніру в Гамбурзі.

З роками Карлос Мойя все більше втрачав позиції у світовому рейтингу, але наполегливо брав участь у всіх змаганнях. Але вік і старі травми все більше давали про себе знати. Майже весь 2009 рік він пропустив через проблеми зі здоров'ям. Повернувшись наступного року на корт, Карлос Мойя так і не зміг знайти колишню форму.

Матч першого раунду турніру в Мадриді виявився для легенди іспанського тенісу останнім у його кар'єрі. Він хотів востаннє виступити на улюбленому для себе Відкритому чемпіонаті Франції, але через проблеми зі стопою був змушений піти з великого спорту.

Кар'єра тренера

Після розставання з професійним тенісом Карлос Мойя не розпрощався остаточно з цим видом спорту. У 2013 році він на правах капітана збірної Іспанії брав участь у Кубку Девіса. Однак той розіграш став для команди з Піренейського півострова провальним. Вперше за два десятки років іспанці вилетіли зі світової групи. Після цієї невдачі Карлос Мойя покинув розташування збірної.

Через три роки іспанський фахівець став наставником канадського тенісиста Мілоша Раонича. Незважаючи на чудові результати його підлеглого, який по завершенні сезону став третьою ракеткою світу в одиночному розряді, Мойя і Раоніч припинили співпрацю.

Того ж року Карлос поповнив тренерський штаб не менш відомого і титулованого тенісиста - іспанця Рафаеля Надаля.

Особисте життя

Карлос Мойя, як і інші спортивні зірки світової величини, постійно перебував у центрі уваги багатьох журналістів. Їх цікавили не тільки перемоги тенісиста, але і його особисте життя.

Тривалий час у світовому тенісі однією з найкрасивіших пар були Карлос Мойя і Флавія Пеннета. На превеликий жаль фанатів, вони розлучилися в 2007 році.

Після цього тенісист вступив у стосунки з іспанською актрисою Кароліною Сересуелою, яка народила йому трьох дітей - дочок Карлу і Даніелу, а також сина Карлоса-молодшого.