«Здорова були!»: основний сенс виразу
"Здорова були! Здрастуйте! Привіт" Ми звикли вітати один одного, але не кожен знає, звідки пішла ця традиція і чи потрібно взагалі вітатися.
Звідки пішла традиція «вітатися» один з одним
Мабуть, витоків зараз і не знайти. Можливо, давним-давно наш предок, який ще не зовсім прямоходить, зустрів на галявині під час збору ягід свого сородича і видав вітальний вигук. Сородич був приємно здивований і відповів таким же риком. З тих давніх пір і по сьогоднішній день ми продовжуємо вітати один одного.
Привітання - це обов'язкова і невід'ємна частина людського спілкування. Якщо звернутися до розумного словника, слово «Привіт!» позначає вираз приязні або доброго побажання. Слова ж «Здрастуйте!» або «Здорова були!» означають не тільки вітання, а й вираження поваги. Буквальний «переклад» цих слів означає «бажаю бути здоровим».
Вітання як показник соціалізованості людини
Важливість перших сказаних слів при знайомстві або зустрічі складно переоцінити. Уявіть, що зустрілися двоє давніх знайомих. Якщо один з них не привітається, не простягне руку для потиску, то другий напевно вирішить, що з ним не бажають спілкуватися.
Враження при першому знайомстві також спирається на невербальні та вербальні знаки. Всім відомо, що зустрічають «по одягу», але якщо копнути глибше, то зустрічають по першому враженню, а воно складається про людину виходячи з того, як вона себе веде. Уявіть, що ваш новий знайомий вітається з вами ледь чутно, майже не розтискаючи доль, відводячи очі і без посмішки. Напевно, ви подумаєте, що це замкнута людина, якій ви неприємні. Гучне ж вигукування «Здорова були!», відкрита посмішка, прямий погляд відразу мають у своєму розпорядженні спілкування.
Яким буває привітання
Вітатися можна з різними людьми по-різному. Але потрібно мати чітке уявлення, як правильно вітати різних за віком і статусом людей.
- Вітання формальне. «Здрастуйте!» - так можна звертатися в будь-який час доби до людей, старших за віком, начальства, сусідів, людей малознайомих, з якими ви не спілкуєтеся тісно. При цьому супроводжуйте своє ввічливе вітання поглядом в обличчя знайомому, посмішкою. Якщо вітаються чоловіки, то часто супроводжують вітання рукостисканням.
- Вітання дружнє. "привіт! Вітаю! Здорова були! "- що означає таке ж вітання, як і при формальному, але більш тепле. Так ми вітаємося з друзями, родичами, з тими, з ким спілкуємося на «Ти».
Вітатися можна по-різному: говорити різніше слова, посміхатися чи ні, жестикулювати і махати рукою або стримано кивати. Однак пам'ятайте, що «вітатися» - це означає бажати здоров'я, а тому бажайте його із задоволенням всім вашим знайомим людям.