Увага, небезпечно: 6 ознак того, що чоловік вас руйнує
Чоловік у стосунках займає провідну роль. Жінка, як правило, відома. Вона покладається в усьому на свого чоловіка, довіряє йому, дозволяє приймати важливі рішення і впливати на власне життя. З часом ця довіра або міцніє, збагачуючи відносини любов'ю і мудрістю, або перетворюється на повну залежність від чоловіка-маніпулятора, який використовує її для самоствердження, психологічного насильства та емоційної агресії. І не обов'язково такий чоловік є соціально неблагополучним - алкоголіком, наркоманом, ґвалтівником. Морально знищувати і руйнувати може цілком пристойний, благонадійний і адекватний з вигляду партнер. Які ознаки в поведінці чоловіка говорять про його руйнівний вплив на жінку?
- Порівняння. Порівняння, навіть найбільш нешкідливе і те, яке завуальоване гумором, передбачає приниження і агресію. Чоловік може порівнювати вас з мамою (мама смачніше готує, мама економніше, мама завжди поступається татові), з колишніми жінками (одна була майстерною коханкою, інша завжди відпускала до друзів) або з чужими жінками (дружина шефа - ваша ровесниця, але виглядає молодше, а сусідка - стрункіше). Він завжди знайде і поставить у приклад ту, жінку, поведінку, характер або краса якої, красномовно натякне вам про вашу недосконалість. Вам же залишиться лише прочитати між рядків: "Я не люблю тебе! Ти нічого з себе не уявляєш, і повинна завжди це відчувати і знати своє місце, яке нижче плінтуса! "
- Заборона на спілкування з друзями. Це не що інше, як насильство і обмеження прав на свободу вибору. Чоловік, звичайно, може називати це любов'ю, в якій є місце тільки двом, або оберігати вас від недалеких подруг («Вони ж усі дури, і тебе навчать поганому!») і стурбованих друзів-чоловіків («Їм від тебе потрібно лише одне!»). Але тут варто задуматися. Категоричне небажання ділити свою жінку з іншими людьми (а особливо, якщо йдеться про друзів, родичів або колег) видає в чоловікові власника, який взяв собі право розпоряджатися чужим життям. Їм керує радше не любов, а бажання керувати, контролювати і маніпулювати без перешкод з боку близьких людей, які можуть просвітити жінку про її добровільне рабство.
- Знецінення. Чоловік множить на нуль всі ваші досягнення і заслуги. Ваша робота йому здається розвагою для дошкільнят, а стрімке просування по службі стало можливо лише тому, що ваша кар'єрна драбина виявилася ескалатором для ледачих. Він знецінює ваші господарські здібності, роздуваючи найменший промах і звинувачуючи в криворукості: «Що ж ще можна було очікувати від жінки, у якої навіть кактус засох!» І ваше хобі йому теж здається марною тратою часу, грошей і його нервової системи. Він ніколи не визнає, що ви найкраща у своїй справі, оскільки в такому випадку йому доведеться дозволити вам бути індивідуальністю або визнати на вашому тлі власну нікчемність. Особистістю, яка знає собі ціну, дуже складно управляти.
- Патологічна ревнощі. Нав'язаний суспільством стереотип «чоловік ревнує, значить, любить або боїться втратити» - злий жарт. Той, хто відчув на собі терор ревнивця, ніколи не поставить любов і ревнощі в один ряд. Чоловік ревнує не тоді, коли любить, а тоді, коли боїться, що його не будуть любити. І ця невпевненість не дає ні йому, ні вам спокою. Тому якщо ваша найменша затримка на роботі прирівнюється до зради, а випадкова зустріч зі знайомим на вулиці - привід для чоловіка відправити вас на детектор брехні, знайте, це не любов. Це ненависть. Чоловік вас ненавидить за те, що сумнівається в собі, за те, що боїться конкуренції і за те, що ви можете дізнатися про існування інших, істинно люблячих чоловіків.
- Нав'язування почуття провини. Почуття провини - найбільш руйнівна і деструктивна річ на світі. Бути завжди винною, значить, бути завжди заляканою, невпевненою і всім зобов'язаною. Звичайно, чоловікові-маніпулятору дуже зручно керувати «вічною жертвою» і відчувати свою уявну важливість і значимість. Нав'язана провина ламає волю і перетворює жінку на овечку, яка буде завжди шукати покарання від рук свого пастуха, тому що так влаштована наша психіка - за будь-якою виною повинна слідувати розплата. І неважливо винні ви чи ні, ви звикаєте виправдовуватися за кожен свій крок, питати дозволу і заглядати в очі своєму повелителю, в пошуках схвалення досконалих вчинків і навіть думок. Якщо ви не припините виправдовуватися і не візьмете собі право бути правою, рабська психологія і безумовне підкорення стануть вашою приділом.
- Він завжди правий. У такого чоловіка є тільки дві думки: своє і неправильне. Відповідно, конструктивного діалогу (і тим більше справедливої суперечки заради істини) з ним не вийде. Що б не сталося, правий завжди тільки він. Навіть якщо його помилки очевидні, визнати їх - нижче його гідності. Але чи є воно у чоловіка, який принижує слабкого і користується цим, щоб здаватися собі сильнішим, значущішим, кращим? Такому чоловікові складно догодити. Все зроблене він буде піддавати нещадній критиці, і змусить переробити: волосся перефарбувати, шпалери переклеїти, дитину перевиховати тощо. Критику в свій бік чоловік категорично не потерпить. Він ідеальний, а значить, вам доведеться завжди змінюватися, переучуватися, перебудовуватися, щоб йому відповідати.
Все вище перераховані ознаки в тій чи іншій мірі таять в собі агресію. Чоловік може виправдовувати психологічне насильство благовидними приводами: «Я заради тебе намагаюся!», «Де б ти зараз була без мене!», «У нашій родині все тримається на мені!». Всі свої потуги він зводить в ранг «героїзму», а в цій нелегкій місії, на його думку, всі засоби хороші. І якщо «тупа жінка» не розуміє свого щастя, і як їй пощастило, значить, доведеться змусити - брудними маніпуляціями, залякуванням, шантажем, а то й злісною агресією, яка цілком може перейти від слів до кулак. Але якщо б'є, значить, любить і бажає добра. Він у цьому впевнений! А ви?