Хлопець не робить пропозицію: можливі причини, поради та рекомендації психологів
Вже з перших днів знайомства дівчина починає сприймати свого потенційного партнера в якості можливого майбутнього чоловіка. Вона продумує, як він зробить їй пропозицію і як вони разом проведуть своє життя. Однак дуже часто відбувається так, що відносини тривають вже кілька років, а партнер все так і не планує їх узаконити. Чоловік може говорити про свої почуття, зізнаватися в любові і вічній вірності, однак при цьому він чомусь не хоче йти під вінець.
Зрозуміло, запитувати його безпосередньо хочеться не кожній дівчині. Однак дуже складно самостійно зрозуміти, чому партнери вже довго разом живуть, а хлопець не робить пропозицію. Ситуація ускладнюється вагітністю та іншими факторами. У такі моменти жінка і зовсім опиняється в дуже складному становищі. Вона не розуміє, чому, навіть при самому серйозному доказі любові партнерів, чоловік все одно намагається йти від розмов про весілля.
На інтуїтивному рівні зрозуміти, чому хлопець не робить пропозицію, неможливо. А говорити по душах не хочеться. Що робити в цій ситуації? Найкраще розглянути всі можливі варіанти і спробувати зрозуміти справжні причини уникнення шлюбу обранцем. Психологи виділяють кілька основних причин, через які чоловіки дійсно страшаться браку. Через них найчастіше представники чоловічої статі воліють відмовитися від узаконення відносин.
Страх
Деякі хлопці дійсно хочуть узаконити відносини і люблять свою половинку настільки, що мріють провести з нею все життя. Однак на відміну від представниць прекрасної статі кожен хлопець ставиться до такого питання більш серйозно і вважає, що це крок, який пов'язаний з численними проблемами. Поки жінка мріє про те, яке щасливе і райдужне життя її чекає з коханим чоловіком, хлопця починають долати мільйони сумнівів. Особливо страшно стає тим, чиї дівчата перебувають у становищі. Якщо улюблена вагітна і хлопець не робить пропозицію, то потрібно розуміти, що в його голові риються численні думки про те, як виростити дитину і подарувати щастя своїй другій половинці. Багато хто не готовий до такого кроку і воліє просто розлучитися з дівчиною, про що згодом деякі чоловіки гірко шкодують.
Крім цього чоловік боїться, що після заміжжя жінка зміниться не в кращу сторону і почне всіляко обмежувати його, вести себе неналежним чином, нагадуючи більше матір, ніж кохану. Багато хто вважає, що після того, як хлопець робить пропозицію руки і серця, він назавжди перетворюється на безмовного раба, який повинен у всьому потурати своїй обраниці. Звідси з'являються побоювання того, що чоловік може просто не впоратися з таким сімейним життям.
Багато чоловіків побоюються, що після узаконення відносин можуть виникнути численні питання щодо збирання квартири, заробляння грошей і т. д., вирішення яких призводить до сварок, непорозуміння, образів.
Не хочеться бути зобов'язаним
Коли стосунки знаходяться на стадії романтичних побачень і чоловіки повертаються додому вечорами одні, то вони відчуває себе вільно. Однак багато хто з них розуміє, що після заміжжя ситуація зміниться і з'явиться безліч різних побутових зобов'язань.
Зрозуміло, перший час жінка намагатиметься брати на себе всю відповідальність і виконувати основні домашні справи. З часом її роздратування зростатиме, і вона почне вимагати допомоги від чоловіка. Саме це дуже часто пояснює той факт, чому хлопець не робить пропозицію. Після заміжжя він автоматично стає зобов'язаний надати своїй дружині щасливе життя і допомогу в усьому, чим вона займається. Зрозуміло, є багато сімей, де представники сильної статі відмовляються від цих обов'язків і відчувають себе досить щасливо. Однак у глибині душі кожен розуміє, що шлюб - це спілка двох людей, які повинні повністю віддаватися своєму шлюбу.
Немає стабільності
Це ще одна поширена причина того, чому хлопець не хоче робити пропозицію. Будь-який чоловік розуміє, що заміжжя - це зобов'язання не тільки моральне, але і фінансове. Наступний крок після весілля - це купівля спільної квартири, її облаштування та підготовка до народження дитини. Все це вимагає певного матеріального фундаменту, який можливо відсутній у чоловіка.
Представник сильної статі, можливо, просто боїться засудження оточуючих і того, що він не виправдає надій своєї коханої. Поки хлопець перебуває в стадії нареченого, він не зобов'язаний повністю забезпечувати свою дівчину і думати про те, як і на що буде жити його сім'я.
Тому деякі представники сильної статі воліють спочатку побудувати кар'єру і накопичити потрібну кількість грошей, а вже потім вести кохану під вінець.
Не нагулялся.
Таке часто відбувається, коли стосунки починають розвиватися в досить ранньому юнацькому періоді. Спочатку чоловікові здається, що він любить свою дівчину найбільше на світі і не готовий проміняти її ні на кого іншого. Однак з роками він починає думати, що навколо ще величезна кількість жінок, але після шлюбу він автоматично «перекриває собі кисень» і вже не зможе оцінити принади вільного життя.
Рішення, чи робити хлопцеві пропозицію, дається йому все складніше. Можливо, він ніколи не піде на зраду, проте сама думка того, що можливо він не до кінця насолодився розгульним життям, дуже сильно мучить багатьох чоловіків.
Вічний холостяк
Якщо хлопець довго не робить пропозицію, то, можливо, він належить саме до цієї категорії чоловіків. Такі представники сильної статі настільки сконцентровані на своєму житті і комфорті, що не готові внести в неї хоча б мінімальні зміни.
Такі хлопці звикли самостійно приймати рішення, ні з ким не радячись, жити в тих умовах, в яких вони звикли, і в тому режимі, який найбільше їм подобається. Холостяк не хоче змінювати свої смакові уподобання або захоплення. Якщо після роботи він звик приходити і дивитися фільми, то для нього стає справжньою катастрофою те, що йому доведеться відмовитися від свого розпорядку.
Сімейні стосунки таким молодим людям не потрібні. Однак якщо хлопець не робить пропозицію і відверто зізнається в тому, що йому потрібна не дружина, а просто подруга, з якою можна добре провести час, то часто дівчата втратять до нього інтерес. Тому холостяки воліють придумувати численні виправдання своєму небажанню одружитися.
Негативне ставлення до весілля
На жаль, так склалося, що для чоловіків шлюб видається чимось середнім між тюремним ув'язненням і життям з акулами. Якщо дама дивиться на фото, як хлопець робить пропозицію дівчині, то її така картина примиляє і викликає найприємніші емоції. Чоловік же бачить на такій картинці в'язня, який перекреслив своє життя і тепер на нього чекають пекельні муки.
Існує величезна кількість жартів про чоловіків і дружин, пов'язаних з весіллям і життям після неї. Деякі хлопці настільки сильно починають переконувати себе в тому, що шлюб - жахливе явище, що для них це автоматично стає істиною. Вони починають дивитися на друзів, які обзавелися сім'єю, і бачать як ті перестають проводити час в компанії товаришів. Тому деякі молоді люди автоматично починають робити висновок, що шлюб є практично покаранням за гріхи.
Невдалий досвід
Така причина, коли хлопець не робить пропозицію дівчині через невдалий досвід у минулому, зустрічається дуже часто. Якщо чоловік вже колись був одружений, і сімейне життя абсолютно не збіглося з його фантазіями, то він буде з величезним побоюванням йти під вінець наступного разу. Можливо, в його житті зустрілася дама, яка зрадила його або поводилася абсолютно неналежним чином. У такій ситуації він автоматично очікуватиме такої ж поведінки і від наступної пасії. Тому, якщо хлопець не робить пропозицію, варто уточнити, чи не було у нього сумного досвіду в сімейному житті. Можливо в дитинстві він пройшов через розлучення батьків. Це також могло залишити в його пам'яті негативний відбиток про сімейне життя.
Думка батьків
Така ситуація зустрічається дуже часто, якщо мова йде про молодих партнерів, а також у тому випадку, якщо у чоловіка є багаті батьки, які маніпулюють ним за допомогою можливої спадщини.
Якщо батькам не сподобалася обраниця свого сина, то вони ставлять його в ситуацію, коли він повинен метатися між рідними і своєю коханою. Дуже часто батьки висловлюють свою думку у формі ультиматуму і говорять про те, що позбавлять сина спадщини або якихось інших благ, якщо він все-таки зупинить вибір на неприємній їм дамі. У цьому випадку чоловік може відмовитися від весілля, не бажаючи втрачати фінансовий добробут.
Деякі хлопці дуже прив'язані до своїх батьків. Їхня думка настільки важлива для молодих людей, що простіше відмовитися від коханої, ніж перечити родичам.
Незалежно від причин, через які хлопець не робить пропозицію, кожна жінка хоче знати, як поводитися в такій ситуації, і чи можна щось змінити.
Відверта розмова
Бабусі, тітоньки та інші літні дами, які за замовчуванням є більш досвідченими в сімейних питаннях, завжди радять ні в якому разі не питати чоловіка безпосередньо. Однак психологи рекомендують не прислухатися до таких порад. Справа в тому, що тільки відверта розмова і обговорення спільних планів на найближче майбутнє допоможе хоч якось прояснити ситуацію.
Потрібно розуміти, що тільки жінки схильні всіляко натякати чоловікам про причину своєї образи або небажання робити того чи іншого. Представники сильної статі відрізняються в цьому від дам. Вони ніколи не стануть писати сльозливі статуси в соціальних мережах або натякати коханій на свої уподобання. Хлопці воліють говорити про все відкрито. Відповідати на питання вони будуть тільки в тому випадку, якщо ставити їх безпосередньо.
Під час бесіди варто пояснити партнеру, що шлюб - це наступний етап у розвитку відносин. Перстень на пальці не змінить життя подружжя, яке вже й так відмінно знає один одного. Потрібно пам'ятати і про те, що якщо закохані вирішать завести дитину, то при оформленні документів, вступі до школи малюка та інших юридичних процедурах чоловік буде змушений зіткнутися з численними проблемами. Крім того, не буде зрозумілий статус чоловіка по відношенню до дитини.
Страх втрати
Якщо чоловік не готовий до серйозного кроку, можна спробувати його підстьобнути. Якщо жінка створить ілюзію того, що вона втратила до нього інтерес, і відносини зовсім знаходяться на межі, то чоловік спробує зробити все, щоб прив'язати свою кохану до себе. У цьому випадку він забуде про страхи, і нав'язана думка про те, що подружнє життя пов'язане з муками, зникне сама собою.
Однак ситуація може обернутися й іншим чином. Якщо хлопець не впевнений в собі або слабенький, то він розцінить подібну поведінку дами як сигнал про те, що у неї повністю охололи почуття. У такій ситуації він може просто відступити.
Взяти ініціативу на себе
Цей спосіб підходить сміливим жінкам, готовим до того, що події можуть розвиватися не за планом. Якщо чоловік сам відтягує з пропозицією руки і серця, варто спробувати зробити цей крок самостійно.
До слова, в Європі є офіційна традиція, згідно з якою жінка може сама зробити пропозицію своєму партнеру 29 лютого. Хлопець цього дня не має права відповідати відмовою. Якщо обіграти цю веселу традицію в жартівливій формі, то можна отримати відмінний результат.