Євгенія Уралова: коротка біографія, особисте життя, фото
Євгенія Уралова - відома радянська актриса кіно і театру. Заслужена (1994) і народна (2000) артистка РФ. Володарка медалі Жукова. У цій статті вам буде представлена її коротка біографія.
Дитинство і навчання
Євгенія Уралова (фото див. нижче) народилася в 1940 році. Разом з матір'ю її вивезли з блокадного Ленінграда. Але вони потрапили в оточення і стали жити в партизанському загоні.
Після школи дівчина вступила в технічне училище. Євгенія мала стати чортівнею і вже отримала розподіл на завод. Але доля розпорядилася інакше. Уралова пішла вступати в театральний разом з подругою. І їй це вдалося. Дівчина вчилася на вечірньому, а в першій половині дня працювала. Євгенії доводилося працювати в різних місцях: і прибиральницею, і лаборанткою, і двірником.
У 1964 році вона успішно закінчила Ленінградський університет кінематографії, музики і театру. А через рік стала актрисою Московського драматичного театру імені Єрмолової.
«Липневий дощ»
На екрані ожило буденне суматошне життя мегаполісу; розповзся, забурлив, засувався гучними вулицями столиці діловий, багатолюдний потік. Але в натовпі пару раз обернулася і насторожено, випробувально подивилася на глядачів молода дівчина. Тим самим вона звернула всю увагу на себе. І відвести від неї погляд стало просто неможливо...
Її появи на великому екрані чекали заздалегідь. Сценарій фільму «Липневий дощ», написаний Марленом Хуцієвим і Анатолієм Гребневим, був опублікований задовго до прем'єри кінострічки. Він змушував читача розмірковувати, пробуджував емоції. Тому інтерес до картини був досить високий. У пресі регулярно друкували статті про перебіг зйомок, фотографії акторів і подробиці їх біографії.
Талант режисера
Здатність Хуцієва передати ритм сучасного життя, а також його точна, чуйна реакція на духовну атмосферу того часу робили кожен фільм режисера таким, що запам'ятовується. Можна сказати, що його картини були відображенням біографії не тільки самого Хуцієва, але і навколишньої дійсності. Може, тому вони і викликали такий суспільний резонанс.
Ще не вщухли суперечки про його попередній фільм, де героям було по двадцять. У новій картині він знімав тридцятирічних персонажів. Як правило, в цьому віці людина вже вибрала свій шлях і сформувалася в цивільному і людському сенсі.
Пошук героїні
Гребньов і Хуцієв хотіли, щоб головна героїня їх картини була складною людиною, з серйозними запитами, вимогами до себе і оточуючих. А під ці критерії підходило дуже небагато актрис. Тому пошуки головної героїні йшли так довго. У підсумку на роль Олени була затверджена актриса Євгенія Уралова.
Дівчині ледь виповнилося 24, і вона тільки закінчила навчання, вступивши на роботу в театр Єрмолової. Але Уралова вже встигла відіграти дебютну роль в п'єсі «Час і сім'я Конвей». Тим Євгенії дісталася роль Кей.
Позаду у Уралової було кілька років роботи на виробництві, ряд освоєних професій і відповідні навички (вона займалася художньою самодіяльністю, навчалася в радіотехнічному технікумі, працювала конструктором і лаборантом). Зараз дівчині треба було зайнятися серйозною осмисленою роботою в кіно і театрі.
Відповідність ролі
Євгенія Уралова, а точніше, її природні дані, повністю відповідали режисерській концепції Хуцієва. Критик Л. Аннінський чудово пояснив причину того, чому саме ця актриса отримала роль: "Дивіться в її нервове, гостре, рухливе обличчя - воно дуже легко вписується в тип міської сучасної жінки. Як же на цьому обличчі швидко гальмуються спалахи почуттів, як майстерно ховається нервозність за лінивістю мови. Ця жінка з легкістю входить в натовп, приймає її ритм, але в будь-який момент може з неї вийти. Режисер періодично наближає до нас обличчя актриси, і за недбалою прядью волосся нам бачиться в її очах страшна туга ".
Найкраща роль року
У 1968 році Євгенія Уралова, біографія якої представлена в цій статті, отримала звання кращої виконавиці року. Воно було присвоєно актрисі журналом «Радянський екран», який опитав провідних критиків країни.
Роль Олени в картині «Липневий дощ» стала удачею, що принциповою і відображає величезну роботу, виконану оператором, сценаристами і режисером. Мистецтво Уралової звели в ранг інтелектуального. При цьому не можна було не помітити емоційної насиченості думки. Виходить, що творча манера артистки, природа її мистецтва були закладені в першому ж фільмі.
Труднощі у пошуку ролей
А далі актриса Євгенія Уралова, особисте життя якої регулярно обговорювалося в ЗМІ, стала відчувати складнощі в пошуку відповідних їй ролей. Художнє втілення Олени з «Липневого дощу» було настільки сильним, що подібних героїнь в інших проектах просто не знаходилося. А погодитися на втілення персонажа меншого масштабу було б небезпечно і нерозрахунково.
Актриса виявилася далекоглядною і рішучою, прагнучи бути творчою особистістю, здатною вирішувати найрізноманітніші і найскладніші завдання. Вона терпляче чекала своєї ролі, де можна було б не повторити характер, а відкрити його заново.
Тому список її кіноролей такий невеликий. Євгенія Володимирівна завжди відшукувала нехожену стежку серед важких доріг художньої правди і залишала на ній яскравий слід. Сьогодні для всіх вже очевидно, що актриса багаторазово доводила свою прихильність до мистецтва тонкого і глибокого психологічного аналізу.
«День весілля»
У 1968 році Євгенія Уралова, особисте життя якої описано нижче, зіграла Клаву в картині «День весілля». Свій перший діалог з головним героєм, який став прологом фільму, вона провела виразно і стримано. У її короткому «не треба» відчувається не тільки різкість відмови, але і повага до їх колишніх відносин. Пояснення і розмови були б принизливі і зайві. У цьому кадрі, що тривав кілька секунд, актриса змогла без зайвих слів розповісти про нове, не дуже-то щасливе кохання. При цьому їй вдалося зберегти гідність без приховування болю від власного безсилля і неможливості вплинути на ситуацію.
Співпраця
Ураловій довелося працювати з різними творчими особистостями - Л. Мальованою, А. Джигарханяном, О. Єфремовим та іншими акторами різних шкіл і напрямків. Але більш впевнено Євгенія Володимирівна почуває себе в рамках психологічної школи. Так само як і в картинах, які були створені режисерами даного напрямку.
Особисте життя
Євгенія Уралова тричі виходила заміж. Про першого чоловіка майже нічого не відомо, оскільки цей шлюб дівчини відбувся в доакторський період її життя. Другим чоловіком артистки був Всеволод Шиловський. Молоді люди щиро полюбили один одного і думали, що проживуть разом до кінця життя. Але доля склалася по-іншому. На зйомках чергової картини Уралова зустріла поета і барда Юрія Візбора. Він присвятив Євгенії багато красивих віршів і пісень. Розставання з Шиловським стало неминучим. Однак через кілька років Візбор пішов від Уралової до іншої жінки, залишивши її з дочкою Анею. Але до кінця життя він з теплотою ставився до колишньої дружини і не втрачав з нею зв'язку.
Ув'язнення
Євгенія Уралова досі зберігає мужнє і радісне ставлення до роботи і мистецтва. Вона ретельно аналізує свої ролі і підмічає зроблені помилки. Євгенія Володимирівна вважає, що акторська праця - це самообмеження, самодисципліна... Артисту необхідний твердий характер, а також стійкий імунітет до різного роду спокус і спокус. А це дається тільки шляхом навчання в найвищій школі під назвою життя.